Види суші

Головна / Про сусі / Види суші

Стандартним компонентом в різних видах суші є рис для суші. Різниця проявляється у виборі різних начинок, приправ і манері, в якій вони скомбіновані. Одні і ті ж інгредієнти можуть бути організовані по-різному:

Нігірі

Нігірідзусі (握り寿司: суші, зроблені за допомогою рук). Найбільш часто зустрічається вид суші. Він складається з довгастого грудочки рису, спресованного долонями, невеликої кількості васабі і тонкого шматочка начинки, яка покриває рис (нету). Нігірі можуть також бути пов’язані тонкою смужкою норі.
Гункан-макі. Овальний форми, спресований долонями рис (схожий на нігірідзусі) обрамлений по периметру смужкою норі з метою надати йому форми корабля. Він також начинений ингридиентами, які притаманні норі, наприклад, ікра, натто або, рідше використовується, салат з макаронів.

Маки (роли)

Макідзусі (巻 き 寿司: кручені суші). Суші в вигляді циліндра, зробленого за допомогою бамбукового килимка макісу. Зазвичай макідзусі закручені в норі, лист сухих водоростей який покриває собою рис і начинку, але іноді може бути загорнутий в тонкий омлет. Макідзусі зазвичай розрізають на 6 або 8 штук.
Футомакі (太 巻: великі рулети). Великі, циліндричної форми, суші, в яких норі зовні. Зазвичай футомакі товщиною в 3-4 см і шириною в 4-5 см. Найчастіше в них 2-3 види начинки, які обрані з-за їх додаткового смаку і забарвлення.
Хосомакі (тонкі рулети). Маленькі, циліндричної форми, з нори зовні. Зазвичай футомакі товщиною і шириною близько 2 см. Вони зазвичай робляться лише з одним видом начинки.
Темакі (суші, зроблені за допомогою рук). Великі, конусоподібні суші, з нори зовні і ингридиентами, «виливається» з широкого кінця. Зазвичай Темакі близько 10 см в довжину, і вживаються в їжу за допомогою пальців, тому що робити це за допомогою паличок було б досить незручно.
Урамакі (рулет навпаки). Середнього розміру рулети з двімя або більше видами начинок. Урамакі відрізняються від інших маки тим, що рис знаходиться зовні, а норі – всередині. Начинка знаходиться всередині, оточена шаром норі, після йде рис, вмочений в ікру або підсмажені сезамові насіння.

Осідзусі

Осідзусі (пресовані суші). Суші у вигляді брусків, зроблені за допомогою дерев’яного пристосування званого ошібако. Шеф укладає начинку на дно ошібако, покриває її рисом, і стискає прес до отримання пресує до отримання щільного прямокутного бруска. Потім, брусок витягується з ошібако і нарізається на невеликі шматочки, які цілком містяться в рот.

Інарідзусі

Інарідзусі (суші з начинкою). Мішечок смаженої у фритюрі тофу зазвичай наповнений лише рисом. Мішечок зазвичай зроблений з смаженої у фритюрі тофу (油 揚 げ або абура аге), але можливі також мішечки зроблені з тонкого омлету (帛 紗 寿司 або фукусадзусі) або з засушених гарбуза (干 瓢 або канпё).

Тірас

Тірасідзусі (розсипані суші). Тарілка рису с, розсипаної поверх нього, начинкою. Їх також називають барадзусі.
Едоме тірасідзусі (Edo-style scattered sushi). Сирі, неприготована інгредієнти красиво укладені поверх рису.
Гомокудзусі (Kansai-style sushi). Приготовлені або сирі інгредієнти змішані з рисом.

Наредзусі

Наредзусі (なれ鮨) старіший вид суші. Очищену рибу начиняють сіллю і складають в дерев’яну бочку, знову занурюють в сіль і притискають важким тсукемоноіші (камінь для соління). Рибу залишають в такому положенні від 10 днів до місяця, потім її занурюють у воду (15 хвилин до години). Потім рибу поміщають в іншу бочку, в якій вона перекладається шарами з рисом. Потім, дана суміш частково герметизується за допомогою отосібута і каменем для солінь. Згодом, при появі води на поверхні, необхідно від неї позбутися. Через шість місяців «фунадзусі» можна вживати в їжу. І воно залишається придатним ще протягом не менше шести місяців.

(з сайту Wikipedia.org)